Stowarzyszenie MłodaRP
                        
Zakładajcie Komitety (2011)

W 2011 roku przypada 35. rocznica powstania Komitetu Obrony Robotników. Z tej okazji koalicja organizacji pozarządowych, z udziałem MłodejRP, przygotowała projekt „Zakładajcie Komitety”. Honorowy patronat nad inicjatywą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Osią projektu jest strona internetowa ZakladajcieKomtiety.pl. Znajdują się na niej wywiady-wideo z członkami KORu (m.in. z Henrykiem Wujcem, Andrzejem Celińskim czy Bogdanem Borusewiczem). Strona jest promowana m.in. za pomocą kodów QR, które znajdują się w Warszawie w wielu miejscach. Zostały umieszczone przy miejscach noszących imiona bohaterów KORu, a także miejscach, w których działał KOR. Kody QR kierujące na stronę ZakladajcieKomtiety.pl można znaleźć także w instytucjach kultury, barach oraz restauracjach. Obok internetowych działań została zorganizowana także konferencja na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 25 września. Więcej informacji na stronie ZakładajcieKomitety.pl.

MRP Film (2009-)

Od kilku lat zajmujemy się filmem i produkcją materiałów wideo. Wyprodukowaliśmy już dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne, kilka etiud oraz wiele materiałów promocyjnych i edukacyjnych powiązanych z inicjatywami realizowanymi bądź wspieranymi przez MłodąRP.

MłodaRP.tv (2008-)

MłodaRP.tv to internetowa platforma telewizyjna MłodejRP. Za jej pośrednictwem Stowarzyszenie realizuje swoje cele m.in. promowanie kultury, pobudzanie aktywności społecznej oraz zachęcanie do prowadzenia dialogu. Na łamach serwisu publikowane są m.in. reportaże, etiudy, relacje i inne materiały związane z działalnością MłodejRP. Platforma jest dostępna pod adresem MlodaRP.tv.


© Stowarzyszenie MłodaRP