Stowarzyszenie MłodaRP
                        
Be Beautiful

Jesteśmy patronem Ogólnopolskich Warsztatów Fotomodelingu Be Beautiful, których twórcą jest Piotr Myszkowski. Jest to projekt adresowany do wszystkich kobiet. Jego celem jest aktywizacja i podniesienie morale współczesnych Polek. Więcej informacji można znaleźć na stronie WarsztatyFotomodelingu.pl.

Ursynalia 2010

Byliśmy jednym z patronów Ursynaliów 2010, jednej z największych studenckich imprez w kraju. Wydarzenie to miało miejsce w maju 2010 roku. Podczas imprezy wystąpiło m.in. Lady Pank oraz Kazik Staszewski. Była to kolejna inicjatywa studencka, którą wspierała MłodaRP.

Dni Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW

W maju 2010 roku byliśmy jednym z patronów Dni Wydziału Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podczas tego wydarzenie odbyły się konferencje naukowe oraz imprezy kulturalne (np. pokaz tańców ludowych). Organizatorami przedsięwzięcia byli studenci SGGW.

Konferencja Uczelnie, fundusze, innowacje <=> demokracja

W kwietniu 2010 roku patronowaliśmy konferencji poświęconej reformie szkolnictwa wyższego, którą organizowała inicjatywa Demokracja Studencka. Spotkanie odbyło się w Poznaniu. Jego motywem przewodnim była dyskusja na temat funkcjonowania mechanizmów demokratynczych w środowisku akademickim.

Konferencja Interaction with Others

W marcu 2010 roku objęliśmy patronat nad konferencją poświęconą relacjom polsko-niemieckim, którą na Uniwersytecie Wrocławskim zorganizowali tamtejsi studenci socjologii i stosunków międzynarodowych. Celem konferencji, w której udział wzięło wielu studentów i pracowników naukowych z Polski i Niemiec, było rozwijanie współpracy pomiędzy obydwoma narodami, a także dyskusja na temat stereoptyów i mniejszości narodowych.

Konferencja bioetyczna

W grudniu 2009 roku byliśmy patronem konferencji naukowej „Badania z wykorzystaniem ludzkich embrionów jako problem etyczny i prawny” zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim przez Koło Młodych IVR oraz kilka innych kół naukowych z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za pośrednictwem MłodejRP.tv można oglądać relację z tego wydarzenia.

IV Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje

MłodaRP była jednym z partnerów Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytutu im. Stefana Starzyńskiego przy organizacji kolejnej edycji festiwalu Niewinni Czarodzieje w listopadzie 2009 roku. Dzięki naszej pomocy, polegającej na udostępnieniu organizatorom materiałów fotograficznych, audio i wideo, udało się zorganizować konkurs na etiudę filmową inspirowaną postacią Marka Hłaski.

Hłasko w Stalowej Woli

W listopadzie 2009 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli została zaprezentowana wystawa MłodejRP, na którą złożyły się plakaty stworzone przez młodych fotografów i grafików inspirowanych twórczością Marka Hłasko. Uczniom stalowolskich został również wyświetlony film „Okiem dwudziestoletnich” w reżyserii Marcina Żukowskiego, wyprodukowany przez MłodąRP. Byliśmy również jednym z patronów imprez z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w MDK w Stalowej Woli w 2010 roku.

Letnia Scena Akademicka UW

MłodaRP była jednym z czterech głównych partnerów Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego przy organizacji Letniej Sceny Akademickiej UW w 2009 roku. Dzięki naszej obecności na tej imprezie zagościła twórczość Marka Hłaski, której fragmenty prezentowali podczas happeningów literackich aktorzy-studenci.

International Week Warsaw

W maju 2009 roku patronowaliśmy, a także wsparliśmy logistycznie (organizując dwa wykłady – jeden o polskiej transformacji politycznej, drugi o polskiej gospodarce) International Week Warsaw, projekt prowadzony przez Zrzeszenie Studentów Polskich. Dzięki tej inicjatywie Polskę odwiedziła grupa kilkudziesięciu studentów z całego świata, którzy podczas tygodniowej wycieczki po naszym kraju poszerzali swoje horyzonty, zdobywali wiedzę o Polsce i jej mieszkańcach, a także zawierali nowe znajomości.

Zapytania dotyczące patronatów prosimy o przesyłać na adres e-mail marcin@mlodarp.org.


© Stowarzyszenie MłodaRP